Milas halısı yıkama

Blog

Bayrampaşa Halı Yıkama firmamızın hizmetlerinden biri de en kaliteli halılardan biri olan Milas halısı yıkama hizmetidir. Halıları nasıl yıkadığımıza değinmeden önce Milas halıları hakkında kısa bilgi verelim.

Milas Halısı

Adını Egenin şirin ilçesi Milas’tan alan bu halılar çok değerli el dokuma halılarıdır. El emeği olduğu için fiyatları oldukça yüksektir. Kimi halılar 2 yıl hatta 5 yılda üretilir ve bu uzun emeğin de dudak uçuklatan fiyatı vardır. Daha çok malikanelerde, saraylarda süs eşyası olarak kullanılır bu tür halılar.

Milas halısı yıkama

Bu kadar değerli bir halının da elbet bakımı zor ve meşakkatli olmaktadır. Bakımında ve temizliğinde en ufak bir hata çok büyük zararlara yol açabilmektedir. Bundan dolayı Milas halılarının nasıl yıkanması gerektiğini iyi bilmeli, kesinlikle amatör kişilere halı yıkatılmamalıdır. Bayrampaşa halı yıkama firmamız Milas halılarınızı uzman ekibiyle yıkamaktadır.

Milas halısı nasıl yıkanır?

Milas halılarını makinede yıkanan ve elde yıkanan olmak üzere ikiye ayırabiliriz. Bu iki çeşidi uzman olmayan bir kişi ayırt edemez. Halının yıkamam sistemi tercih edildikten sonra yıkama işlemine geçilir

Makinede Milas halısı yıkama

Milas halısı makinede yıkamadan önce kontrol edilmeli, makinede yıkanabilir olduğundan emin olumalıdır. Bunun için iyi bir halı yıkama ustası halının yıkanıp yıkanmayacağını karar vermelidir. Bu aşamada dikkat edilecek bir diğer husus halı şampuanıdır. Piyasada bulunan kimyasal şampuanlar uzun vadede halıya büyük zarar vermektedir. Milas halıları için naturel yani doğal maddelerden üretilen halı şampuanı tercih edilmelidir.

Elde Milas halısı yıkama

Milas halılarının bir kısmı da elde yıkanmalıdır. Bu tür halıları da yine iyi bir halı yıkama ustası karar verdikten sonra elde yıkama işlemine başlanır. Elde yıkamanın püf noktası kullanılacak halı şampuanının doğal maddelerden olmalıdır. Yıkama esnasında da dairesel hareketlerle halı yıkanmalıdır. Durulama aşamasında hafif ılık su büyük fayda sağlayacaktır.

Milas halısı bakımı

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Milas halıları çok pahalı halılardır. Bu halıların bakımlarını dikkatli yapmalı, hatta mutlaka uzman bir ekipten tavsiye alınmalıdır. Milas halıları genelde toz alma işlemi ile rahatça temizlenmektedir. Ancak yılda 1 kez mutlaka halıyı yıkanmalıdır. Çünkü içindeki bakterileri kirler halının ömrünü kısaltmaktadır.

Bayrampaşa halı yıkama firmamız Milas halılarınızı garantili olarak titizlikle yıkamaktadır.

Bir cevap yazın