Kapalı Halı Kurutma Odamız

Halıları mis gibi tertemiz yıkadıktan sonra hızlı bir şekilde kurutmak gerekir. Özellikle kış aylarında normal şartlarda halılar günlerce kurumaz. Bir de açık alanın toz ve hava kirliliğinden dolayı halılar kirlenir. Bayrampaşa halı yıkama fabrikası olarak firmamız kapalı alanda kurutma işlemi yapmaktadır.

Halılar otomatik yıkama makinemizde yıkandıktan sonra sıkma makinesine verilir ve suları sıkılır. Daha sonra aşağıdaki resimdeki kurutma odamızda kurumaya bırakılır.

Halı Kurutma Odamız

Halı kurutma odamız
Halı kurutma odamız

Halıları hızlı bir şekilde kurutmak hızlı teslim etmek anlamına gelir. Halının geç teslim olmasındaki en büyük etken geç kurumasıdır. Ancak firmamız halıları kapalı alanda sıcak hava akımı ile kuruttuğu için bu sorunu ortadan kaldırmıştır. Resimde görüldüğü gibi kurutma makinemiz ile ısınan odada halılar 10-14 saat arasında kurumaktadır.

Halıları kurutma işleminden sonra son işlem olan kalite kontrol ve hav kabartma işlemi yapılır. Son kontrolden geçen halılar artık müşteriye teslim edilmeye hazırdır.

Bayrampaşa’da halılarınızın güvenle ve tam olarak temizlenmesini istiyorsanız bize ulaşabilirsiniz. Firmamız her halıyı özenle yıkamaktadır.